لیفت برزیلی باسن

 

لیفت باسن برزیلی نوعی عمل زیبایی بسیار محبوب در بین خانم‌هاست، در این روش چربی به باسن منتقل می‌شود..

لیفت باسن برزیلی یک روش تخصصی انتقال چربی است که اندازه و شکل باسن را بدون نیاز به پروتز حجم می‌دهد. در طی این روش چربی اضافی از شکم، کمر، ران و… با لیپوساکشن برداشته شده و بخشی از این چربی طی فرایندی به باسن منتقل می‌شود.

تزریق چربی به باسن برای ساخت باسن برزیلی

پروسه لیفت باسن برزیلی

از آنجایی که چربی به باسن منتقل می‌شود، نتایج طبیعی و قابل توجهی را ایجاد می‌کند. پروسه این عمل جراحی به شرح زیر است:

 1. این روش معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ اما در روش‌هایی که حجم کمتری از چربی منتقل می‌شود، ممکن است تنها با حسی موضعی انجام شود. گاهی قبل از عمل یک داروی ضد تهوع به شما داده شود.
 2. سپس جراح از سایر نواحی بدن مانند شکم، ران و… برای برداشتن چربی استفاده می‌کند. برای خارج کردن چربی برش‌های کوچکی در پوست زده می‌شود و از یک لوله برای خارج کردن چربی استفاده می‌کنند.
 3. چربی‌هایی که از بدن خارج می‌شوند، تصفیه شده و به باسن تزریق می‌شود.
 4. جراح با تزریق چربی فراوری شده به نواحی خاصی از باسن ظاهری گرد ایجاد می‌کند. آنها سه تا پنج برش برای انتقال چربی در باسن ایجاد می‌کنند.

قبل و بعد جراحی لیفت باسن برزیلی

مزایا و معایب لیفت برزیلی باسن

مزایا

لیفت برزیلی می تواند نتایج بسیار طبیعی به همراه داشته باشد.

این روش همچنین کمر، پهلو، پشت و سایر قسمت هایی که می خواهید چربی اضافی آن را کاهش دهید را فرم می دهد.

چربی که از انتقال جان سالم به در می برد به طور دائمی باقی می ماند، بنابراین نتایج طولانی مدت هستند. مشروط بر اینکه دچار افزایش یا کاهش وزن نشوید.

چون از چربی بدن خود شما استفاده می شود هیچ واکنش آلرژیک یا پس زدن وجود ندارد.

با تزریق صحیح چربی به بافت زیر پوست، این روش بی خطر و ایمن خواهد بود.

زخم های BBL سطحی هستند و شامل بریدگی های کوچک برای لیپوساکشن می شود.

اغلب افراد از نتیجه درمان خود راضی هستند.

معایب

به خاطر برخی از تکنیک های جراحی پرخطر جراحان، لیفت برزیلی در بین خطرناک ترین روش های جراحی زیبایی قرار دارد.

ممکن است بهبودی کامل تا ۶ هفته طول بکشد. همچنین باید از نشستن و یا هر فعالیتی که به طور مستقیم به باسن فشار وارد می کند تا دو هفته پرهیز کنید.

نتایج در هر فرد متفاوت است، چون حدود ۴۰ درصد از چربی منتقل شده طی ۴ ماه اول بعد از درمان به طور طبیعی توسط بدن جذب می شود.

افراد ناراضی از BBL اغلب به دنبال نتایج چشمگیرتری هستند و یا فرورفتگی، برآمدگی یا افتادگی دارند که نیاز به جراحی دوباره پیدا می کنند.

امادگی‌های قبل از لیفت باسن برزیلی

برای آمادگی قبل از این نوع جراحی حجم‌دهی باسن لازم است توصیه‌های زیر را رعایت کنید:

 • برای آن‌که دوران نقاهت سریع و بدون مشکلی داشته باشید، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را از چند هفته قبل از جراحی تا چند هفته پس از جراحی قطع کنید.
 • خود را از نظر روحی و روانی برای عمل آماده کنید.
 • آماده باشید که به مدت حداقل سه هفته مستقیماً روی ناحیه تزریق چربی ننشینید.
 • تمام داروهای تجویزشده را تهیه و طبق دستور مصرف کنید.
 • لباس گشادی تهیه کنید که در دوران نقاهت بتوانید آن را به راحتی بپوشید و دربیاورید.
 • فضای راحتی را برای دوران نقاهت آماده کنید، خوراکی و داروی مسهل تهیه کنید و بالشتک نشیمن طبی دم دست داشته باشید.
 • سبک زندگی سالمی را برای قبل و بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی به منظور تسهیل دوران نقاهت و برخوردار شدن از نتایج بهتر در نظر داشته باشید.

دوران نقاهت

مراقبت‌های پس از عمل در لیفت باسن برزیلی نیز مانند هر جراحی زیبایی دیگری مهم است. تا دو هفته پس از جراحی نمی‌توانید روی باسن بنشینید و باید به پهلو یا روی شکم بخوابید تا ناحیه کاملاً التیام پیدا کند. تقلا کردن یا تحت کشش قرار دادن باسن‌ها به مدت شش هفته ممنوع است. باسن‌ها تا چند هفته پس از جراحی متورم خواهد بود.

پس از لیفت باسن برزیلی باید به مدت چهار تا شش هفته کرست فشرده‌کننده بپوشید. کرست در ناحیه باسن‌ها باز می‌شود تا به ناحیه‌های جراحی فشار نیاورد. درد پس از عمل خفیف است، هرچند ممکن است جراح درباره مصرف مسکن توضیح بدهد و داروهایی را هم تجویز کند. فعالیت‌های سبک روزانه را می‌توانید پس از یک هفته از سر بگیرید، اما نباید ورزش کنید یا بارهای سنگین بردارید.

پس از این مدت به جراح مراجعه می‌کنید تا ایشان ارزیابی کنند که آیا باسن‌ها به قدر کافی التیام یافته است تا بتوانید با گذاشتن بالش نشیمن طبی یا دوناتی‌شکل زیر ران‌ها روی باسن‌ها بنشینید یا خیر. تقریباً تا هشت هفته نمی‌توانید مانند همیشه بنشینید و 10 تا 14 روز پس از عمل می‌توانید در محل کار حاضر شوید.

ماندگاری نتایج لیفت باسن برزیلی عموماً چند ماه تا چند سال است. ممکن است لازم باشد که عمل بیش از یک بار تکرار شود تا نتیجه دلخواه موردنظرتان به دست بیاید. همچنین مشخص شدن نتایج عمل اولیه گاهی شش ماه طول می‌کشد. با ثابت نگه داشتن وزن خود کمک مهمی به دستیابی به نتیجه‌ای رضایت‌بخش خواهید کرد. همچنین باید هماهنگی‌های لازم را پیش از عمل برای گرفتن یک مرخصی یک‌هفته‌ای یا طولانی‌تر انجام دهید. بهترین کار برای حفظ نتیجه این است که وزنتان را ثابت نگه دارید.

عوارض جانبی و خطر های احتمالی لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با جراحی‌های دیگری مانند پروتز سیلیکونی باسن با خطرات کمتری همراه است. درهرحال در این عمل نیز مانند هر جراحی دیگری احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد که بعضی از آنها بسیار جدی است. عوارض جانبی شایع مربوط به لیفت باسن برزیلی عبارت است از:

 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم یا اسکار
 • درد
 • تشکیل شدن توده‌هایی زیر پوست در ناحیه‌های تزریق چربی یا ناحیه‌هایی که چربی از آنها با مکش خارج شده است.
 • از بین رفتن پوست در ناحیه‌های درمان به دلیل عفونت عمقی
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه‌ها که می‌تواند مرگبار باشد.

گزارش‌های فعلی نرخ مرگ و میر در اثر لیفت باسن برزیلی را 1 در 3000 اعلام می‌کند. اگر عمل به درستی انجام نشود، چربی تزریق‌شده وارد وریدهای بزرگ باسن می‌شود و سپس به سمت ریه‌ها حرکت می‌کند. درنتیجه مشکل زجر تنفسی پیش می‌آید و در نهایت بیمار جان خود را از دست می‌دهد.

یکی از عوارض جانبی شایع دیگر این است که باسن چربی تزریق‌شده را پس می‌زند. مقدار معینی از چربی تزریق‌شده تجزیه می‌شود و بدن آن را جذب می‌کند. گاهی اوقات لازم است یک یا دو عمل دیگر انجام شود. برای این‌که چنین خطری به حداقل برسد، جراح مقداری چربی اضافی را در اولین عمل تزریق می‌کند.

هزینه لیفت باسن برزیلی

هزینه این عمل زیبایی بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که این موارد به شرح زیر است:

 • شهری که در آن سکونت دارید یا قصد جراحی دارید.
 • کلینیک یا بیمارستانی که برای جراحی مراجعه می‌کنید.
 • میزان تجربه پزشکی که برای عمل به او مراجعه کرده‌اید.
 • مدت زمانی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.
 • آزمایشات و داروهایی که قبل یا پس از جراحی نیاز دارید.
 • و…

نتایج لیفت باسن برزیلی تا چه زمانی باقی می‌ماند

در اغلب مواقع نتایج به اینگونه بوده است که تنها ۸۰ درصد از چربی تزریق شده باقی می‌ماند؛ بنابراین بسیاری از بیماران ممکن است در آینده نیاز به جراحی مجدد داشته باشند. به‌طور کلی مدت زمان باقی ماندن این نتایج به درصد چربی تزریق شده بستگی دارد.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید اگر بیمار افزایش وزن بعد از عمل داشته باشد، سلول‌های باقی مانده بیشتر و بزرگتر می‌شود. اگر فرد کاهش وزن داشته باشد، آن سلول‌های چربی باقی مانده کوچک‌تر خواهند شد.

مقالات مرتبط

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی  یکی از بهترین پزشکان در زمینه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی است و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد که دارای تجربه ای مورد قبول در انواع جراحی صورت و اندام با انجام عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، جراحی سینه و جراحی لاغری همچون لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و … در زمینه های جراحی پلاستیک می باشند.

Instagram
فهرست