جراحی فک بالا و پایین

این مبعضی افراد به دلیل متناسب نبودن جایگاه فک در صورت به سراغ جراحی فک بالا و فک پایین می‌روند که به دلایل زیادی انجام می‌شود مانند مشکل داشتن در خوردن و جویدن غذا ، رشد نکردن کافی یا بیش از حد رشد کردن فک پایین و بالا که باعث لبخند لثه ای می‌شود ، در مواقعی که صورت متقارن نباشد ، و در صورتی که دندان ها بر روی یکدیگر قرار نگرفته باشند عمل ارتوگناتیک انجام می‌شود.

جراحی عقب و جلو برن فک بالا و پایین

جراحی فک بالا و پایین

در رابطه با این جراحی باید بگوییم که پس از بیهوش شدن بیمار، جراح اقدام به ایجاد برش در درون دهان بیمار می کند ( در اکثر مواقع برش های جراحی فک در داخل دهان ایجاد می شوند و در صورتی که جراح  قصد ایجاد برش بر روی سطح خارجی پوست بیمار را داشته باشد آن را بین چین های طبیعی زیر چانه ایجاد می کند که قابل رویت نباشد. ) و پس از بلند کردن بافت ها اقدام به تغییر جای فک می کند.

 

عقب بردن فک بالا

این عمل در مواقعی انجام می شود که فک پایین به اندازه طبیعی رشد کرده اما فک بالا بیش از اندازه رشد کرده و جلو آمده باشد ، انجام می شود. در این مواقع بخشی از فک بالا بریده شده و برداشته می شود و پس از تنظیم و قرار گرفتن بر روی دندان های پایین در جای خود تثبیت می شود.

جلو آوردن فک بالا

در مواقعی که فک پایین به اندازه رشد کرده باشد اما فک بالا رشد نکرده باشد ، انجام می شود. در این مواقع استخوان  بالا بریده می شود و به سمت جلو آورده می شود و توسط پیچ و صفحه در وضعیت جدید خود تثبیت می گردد. این نوع جراحی معمولا به جوان تر دیده شدن صورت و پرتر شدن گونه ها منجر می شود.

عقب بردن فک پایین

این جراحی برای اصلاح جلو آمدگی فک انجام می‌شود ، استخوانی که در بخش جلویی فک قرار دارد از بخش خلفی آن جدا شده و عقب برده می شود تا دندان ها بر روی یکدیگر تراز شوند.

 جلو آوردن فک پایین

زمانی که فک بالا به اندازه کافی رشد کرده و فک پایین کوچک مانده و رشد نکرده است این جراحی انجام می‌شود. در اصلاح عقب رفتگی ، استخوانی که در بخش قدامی قرار دارد از پایه جدا شده و به همراه بخشی از چانه جلو آورده می شود.

در مواقعی نیز فرد دچار اپن بایت بوده و نیاز به جراحی زیبایی دارد تا دندان ها بر روی یکدیگر قرار گیرند، برای درمان این عارضه ابتدا بخشی از استخوان فک بالا که دندان بر روی آن قرار دارد برداشته می شود و پس از آن با استفاده از صفحات و پیچ مخصوص در جای خود تثبیت می شود.

عوارض جراحی فک

  • خونریزی
  • عفونت
  • آسیب عصبی
  • شکستگی فک
  • بازگشت فک به حالت اولیه
  • مشکلات مربوط به جای بخیه و درد مفصل فک
  • نیاز به جراحی مجدد
  • نیاز به درمان ریشه دندان
  • از دست دادن بخشی از فک

برای مشاوره جراحی‌های زیبایی فک توسط بهترین جراح زیبایی می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

دکتر سجاد محمدی فوق تخصص پلاستیک و جراحی ترمیمی است.

سال ها تجربه موفق دکتر سید سجاد محمدی در حوزه کاری خود ایشان را  به یکی از بهترین جراحان این حوزه  تبدیل کرده است.

 

مقالات مرتبط

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی  یکی از بهترین پزشکان در زمینه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی است و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد که دارای تجربه ای مورد قبول در انواع جراحی صورت و اندام با انجام عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، جراحی سینه و جراحی لاغری همچون لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و … در زمینه های جراحی پلاستیک می باشند.

Instagram
فهرست