لیفت بازو

به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن و نوسان وزن یا حتی وراثت چین خوردگی های روی بازو ایجاد شده و گاهی اوقات بازو شل و افتاده می‌شود، افرادی که این مشکل برایشان به وجود می‌آید به سراغ لیفت بازو میروند. در این جراحی پوست های اضافی و چربی برداشته شده و بافت بازو سفت و صاف می‌شود. افراد دارای اضافه وزن بالا برای این عمل مناسب نیستند زیرا پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و حجم زیاد چربی زیر پوست را نمی‌توان با روش لیفت از بین برد.

لیفت بازو یا براکیوپلاستی

روش های مختلف لیفت بازو

لیفت بازو با نخ

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در بررسی لیفت بازو با نخ وجود دارد این است که ابتلا مزایای این روش را بدانید. مزایای این روش شامل موارد زیر هستند:

 • این روش نیازی به جراحی ندارد. پس از بستری شدن در بیمارستان، مواجه شدن با خطرات جراحی و سایر دردسرهایی را که یک جراحی نیاز دارد، نجات پیدا می‌کنید.
 • هنگامی که جراحی نمی‌کنید و لیفت با نخ با تجهیزات ساده‌تر و نیروی کم‌تر و انرژی کمتر قابل اجراست، نیازی به هزینه‌ی زیاد ندارید. پس این روش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • چندان درد ندارد و بعد از از بین رفتن بی‌حسی می‌توانید با مسکن‌های ساده درد را کنترل کنید.
 • این روش نتیجه‌ی سریع می‌دهد و نیازی به صبر کردن برای نتیجه‌ی نهایی نیست.

معایب لیفت بازو با نخ:

 • ممکن است دچار عفونت و کبودی شوید.
 • ممکن است به نخ‌ها حساسیت داشته‌باشید.
 • گاهی لیفت بازو با نخ نامتقارن انجام می‌شود.
 • این روش دائمی نیست و بعد از مدتی باید آن را تمدید کنید. نخ‌ها معمولا در بافت تجزیه می‌شوند و اثر لیفت آنها از بین می‌رود

2.لیفت بازو با لیزر

در این روش که یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای لیفت بازو است، از اشعه لیزر برای برطرف کردن افتادگی و ایجاد کشش در پوست استفاده می‌شود. لیفت بازو با لیزر شامل دو مرحله می‌شود. در مرحله اول با استفاده از لیزر بافت‌های پوست گرم شده و نرم می‌شوند. این گرم شدن می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و کم‌کم پوست را بازسازی کند. در مرحله دوم با استفاده از اشعه دیگری روند کلاژن سازی تسریع شده و پس از مدتی پوست به‌طور کامل کشیده می‌شود.
در لیفت بازو با لیزر نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی نیست. چراکه شخص در این روش دردی را احساس نمی‌کند و تنها ممکن است کمی احساس گرما داشته باشد. به همین دلیل شخص می‌تواند پس از لیفت با لیزر بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد. طول مدت جلسات این روش بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است اما برای اثربخشی آن به بیشتر از یک جلسه نیاز است. پزشک تعداد جلسات لیفت بازو با لیزر را بسته به شرایط شخص مشخص می‌کند.
نتایج این روش تقریبا مشابه جراحی بوده و برای مدتی طولانی باقی می‌مانند. این روش مناسب افرادی است که افتادگی یا چین و چروک جزئی یا متوسط در بازوهای خود دارند. بنابراین نمی‌توان آن را برای افراد با افتادگی‌های شدید یا پوست‌های شل و آویزان در زیر بازو به کار برد. همچنین خانم‌هایی که به‌تازگی زایمان کرده‌اند یا افرادی که از جراحی ترس دارند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای لیفت بازو با لیزر باشند. دوره نقاهت بسیار کوتاه و عوارض بسیار کم از دلایل محبوبیت این روش است.

3.جراحی لیفت بازو (براکیوپلاستی)

یکی از روش‌های موثر در رفع افتادگی بازو، جراحی لیفت است. به این روش براکیوپلاستی نیز گفته می‌شود. در طول جراحی براکیوپلاستی پوست و چربی اضافی در ناحیه زیر بازو و زیربغل جدا شده و پوست کشیده می‌شود. پزشک باتوجه‌به میزان افتادگی پوست، طول برش را تعیین می‌کند. در افرادی که افتادگی بسیار شدیدی دارند، طول برش ممکن است از آرنج تا زیربغل نزدیک به دیواره قفسه سینه ادامه داشته باشد.اگر شخص چربی اضافی داشته باشد، در حین جراحی براکیوپلاستی، لیپوساکشن نیز انجام می‌شود تا تاثیر آن بیشتر شود.

4.لیفت بازو با مزوتراپی

در این روش از لیفت بازو یک محلول حاوی داروها، ترکیبات مقوی برای پوست و اسیدهای آمینه در قسمت لایه میانی پوست تزریق می شود. این روش در مواردی که میزان چربی اضافی و پوست چروکیده، کم است، می تواند موثر باشد.مزوتراپی به میزان کمی می تواند بر سفت شدن پوست تاثیر بگذارد. کسانی که میزان شلی و افتادگی پوست آنها زیاد است، نمی توانند برای لیفت بازو از این روش استفاده کنند.
نتیجه مزوتراپی تقریبا 4 الی 8 هفته بعد از انجام تزریق مشخص می شود. در برخی مواقع برای کسب نتیجه دلخواه، نیاز است که تزریق برای چندین بار انجام شود.

5.لیفت بازو با فرکانس رادیویی

در این روش لیفت بازو از انرژی گرمایی برای ازبین‌بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. این انرژی سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. مزیت این فرایند عدم آسیب به عضلات و پوست اطراف است. در روش فرکانس رادیویی نیازی به استراحت نبوده و به‌راحتی می‌توان به فعالیت‌های روزانه رسید.
افرادی که هر نوع کاشت فلزی در بدن دارند، نباید این روش را انجام دهند. پزشک باتوجه‌به میزان چربی در ناحیه بازو بین ۳ تا ۶ جلسه درمان توصیه می‎کند.
این روش، یک نوع عمل لاغری است که نیاز به جراحی ندارد. در این روش از اشعه های لیزر استفاده می شود. در این روش لایه های مختلف پوست، توسط پرتوهای لیزر گرم شده و چربی های اضافی ذوب می شوند.در این روش تولید کلاژن افزایش می یابد. افزایش سطح کلاژن موجب تقویت بافت‌های همبند شده و افتادگی پوست درمان می شود. چربی ها اضافی ذوب شده، طی 4 الی 6 هفته از بدن دفع می شوند.

مراقبت ها

 • حتما در جلسات مشاوره سوالات خود را از پزشک پرسیده و درباره شرایط جسمی و انتظارات خود با او صحبت کنید.
 • از دو هفته قبل از لیفت مصرف داروها و مواد غذایی شل کننده خون را متوقف کنید.
 • از یک ماه قبل از لیفت از مصرف سیگار، قلیان و الکل خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از لیفت مصرف داروها مواد غذایی شل کننده خون را شروع نکنید.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام با وزن بالا خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت‌هایی که باعث کشش بازوها می‌شوند دوری کنید.
 • درصورتی‌که پزشک برای شما دارویی تجویز کرده، آن‌ها را سر وقت مصرف کنید.
 • تا چند هفته ابتدایی پس از لیفت به‌طور مرتب برای معاینات بعدی به پزشک مراجعه کنید.
 • درصورتی‌که احساس درد داشتید، از مسکن‌های دوز پایین تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از لیفت از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

 

مقالات مرتبط

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی  یکی از بهترین پزشکان در زمینه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی است و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد که دارای تجربه ای مورد قبول در انواع جراحی صورت و اندام با انجام عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، جراحی سینه و جراحی لاغری همچون لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و … در زمینه های جراحی پلاستیک می باشند.

Instagram
فهرست