جراحی بینی نیمه فانتزی

فرم و شکل بینی نیمه فانتزی بین بینی طبیعی و فانتزی قرار دارد. بینی در مدل های نیمه فانتزی ؛ کوچک ، سربالا و دارای قوس می باشد ؛ از این رو بهترین کاندیدای جراحی بینی نیمه فانتزی افرادی هستند که دارای صورتی کوچک و ظریف هستند. همچنین گفته می شود کسانی که بینی آن ها غضروفی و دارای پوست نازک باشد ، نتایج بهتری دریافت خواهند کرد.

نتیجه جراحی بینی نیمه فانتزی بین نتیجه جراحی بینی طبیعی و نتیجه جراحی بینی فانتزی قرار دارد

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی و طبیعی:

در جراحی ، نوع بینی و همچنین آناتومی صورت افراد بررسی می شود. جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی های استخوانی مناسب بوده و بینی های گوشتی از عمل بینی طبیعی نتیجه بهتری را دریافت می کنند. همچنین سلیقه و نظر فردی که قصد عمل زیبایی بینی دارد ، در این زمینه حائز اهمیت است. پزشک با بررسی زیبایی شناسی و فرم صورت و معاینه نوع بینی بر اساس پوست و نوع غضروف ها ، بهترین مدل را برای عمل نیمه فانتزی بینی پیشنهاد می کند. لازم است در انجام عمل انتظارات معقولی داشته باشید.

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی:

تفاوت اصلی در جراحی بینی نیمه فانتزی با جراحی فانتزی و طبیعی در زاویه لب فوقانی با نوک بینی است. در جراحی بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی یا باربی نیز آن را می‌شناسند، نوک بینی بیش از حد بالا قرار می گیرد به طوری که زاویه لب بالا و نوک بینی را ۱۰۵ درجه در نظر می‌گیرند ، این درحالی است که این زاویه در جراحی بینی طبیعی ۹۵ درجه اعمال می شود. همچنین، در مدل جراحی بینی فانتزی، پزشک سایز بینی را تا حد ممکن و متناسب با چهره شخص کوچک کرده و در پل بینی حالت منحنی ایجاد می کند.

نکاتی که قبل از جراحی باید رعایت کرد:

 • توصیه می شود قبل از جراحی ابتدا ساختار و نوع بینی بیمار توسط جراح بررسی و از نزدیک معاینه شود تا فرد با صلاحدید خود و پزشک تحت این جراحی قرار گیرد.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهایی ضدالتهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین، موترین، ادویل، ایبوپروفن و … اجتناب کنید.
 • توصیه می شود دوهفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 • دو هفته قبل از جراحی، پوست صورت خود به ویژه بینی را از آسیب نور خورشید محافظت کرده و از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 • شب قبل از جراحی از مصرف غذاهای سنگین و همچنین آشامیدن بی رویه آب اجتناب کنید.
 • از استفاده از انواع کرم ها و مواد آرایشی در روز جراحی نیز خودداری کنید.

نکاتی که بعد از عمل جراحی باید رعایت کرد:

 • از خوردن و آشامیدن بعد از جراحی اجتناب نمایید، زیرا این کار منجر به تهوع و فشار به بینی شما می گردد.
 • به هیچ عنوان در هفته اول پس از جراحی بینی نیمه فانتزی کارهای سنگین انجام ندهید.
 • از خم کردن سر خود برای مدت طولانی در هفته های ابتدایی پس از این جراحی خودداری نمایید
 • از استعمال دخانیات و مصرف مواد خوراکی حساسیت زا تا دو هفته پس از جراحی اجتناب کنید.
 • فراموش نکنید که مصرف الکل می تواند احتمال گرفتگی بینی را افزایش دهد.
 • پس از جراحی بینی نیمه فانتزی وجود ورم روی صورت کاملا طبیعی می باشد. بنابراین می توانید برای کاهش آن از کمپرس یخ استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی  یکی از بهترین پزشکان در زمینه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی است و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد که دارای تجربه ای مورد قبول در انواع جراحی صورت و اندام با انجام عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، جراحی سینه و جراحی لاغری همچون لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و … در زمینه های جراحی پلاستیک می باشند.

Instagram
فهرست