جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی در میان افراد ، به خصوص بانوان مورد توجه قرار گرفته است. در این عمل ، بینی به میزان قابل توجهی کوچک می‌شود و از نیم رخ انحنای زیاد دارد و حالت سر بالا به خود می‌گیرد و از روبه‌رو بیش از حد باریک به نظر می‌رسد. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی، به‌دلیل کوچک‌شدن اندازه بینی و سوراخ‌های آن، ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف بویایی شود، بنابراین جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود.

جراحی بینی فانتزی مرود توجه بسیاری از افراد قرار گرفته شده است

نکاتی درباره جراحی بینی فانتزی:

 • برخورداری بینی از بافت و غضروف مستحکم و همچنین دارا بودن پوستی نازک ، از ملزومات عمل دماغ فانتزی می باشد.
 • توجه داشته باشید افرادی که بینی استخوانی دارند و اعضای صورت آن‌ها کوچک است، کاندیدای مناسبی برای مدل دماغ فانتزی می باشند.
 • متقاضیان جراحی بینی فانتزی ، باید از تحت فشار قرار دادن جراح برای کوچک کردن بینی به میزان بیش از حد خودداری کنند و این تصمیم را به عهده جراح بگذارند.
 • افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی نیستند و بهترین مدل جراحی برای آن ها جراحی بینی طبیعی می باشد.

نکات مهم قبل از جراحی بینی فانتزی:

 1. لازم است قبل از جراحی بینی با جراح خود مشورت کنید تا در مورد وضعیت خاص و مدل‎‌های دلخواه شما صحبت شود.مشاهده نمونه کارهای قبلی پزشک می‎تواند کمک زیادی به شما در این زمینه کند.
 2. اگر با توجه به نکات در بخش‎های قبلی کاندید مناسبی برای این مدل‏ها نیستید، بهتر است سراغ جراحی بینی طبیعی بروید.
 3. لازم است از ۲ هفته قبل مصرف داروهای ضدالتهاب و رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و آسپرین، الکل و سیگار کنار قطع شود. در غیر این صورت ممکن است در حین جراحی با خونریزی زیاد یا بعد از آن با کند شدن روند بهبودی مواجه شوید.

تاثیر ضخامت پوست در جراحی بینی فانتزی:

بینی های افراد مختلف ، مشخصه های متفاوتی را نیز دارند. میزان ضخامت پوست یکی از ویژگی هایی است که برای همه افراد یکسان نبوده و می تواند در نتیجه عمل تاثیرگذار باشد. در عمل بینی به فرم عروسکی ، همان طور که می دانید تغییرات بسیاری اعمال می شود تا در نهایت یک بینی کوچک و قوس دار شکل بگیرد. حال اگر دماغ شخص ، دارای پوست ضخیم باشد ، چه می شود؟ با قرار گیری پوست بر روی ساختار اصلاح شده بینی ، احتمال اینکه تغییرات نمایان نشوند ، زیاد است. معمولا بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند و به همین خاطر فرم فانتزی برای عمل کردن آن ها پیشنهاد نمی شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی:

 1. داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور کامل استفاده کنید.
 2. بعد از جراحی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد جدا خودداری کنید.
 3. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد جدا خودداری نمایید.
 4. به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی عروسکی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید.
 5. تا یک هفته بعد از جراحی بینی از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و جسمی خودداری کنید.
 6. هنگام استراحت و خوابیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید تا سر بالاتر قرار گیرد.
 7. برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 8. آب میوه های طبیعی همچون آب کرفس و آب آناناس در کاهش تورم و کبودی و همچنین بهبود زخم‌ها موثر هستند.
 9. برای مدتی نمک و ادویه های تند را از رژیم غذایی خود حذف کنید یا به حداقل برسانید.
 10. به مدت 7 روز ، از مواد غذایی نرم استفاده کنید. تا یک ماه از مصرف مواد غذایی سفت همچون سیب و آدامس خودداری نمایید.
 11. از خوابیدن به پهلو ها و روی شکم پرهیز کنید.
 12. تا چند وقت شنا کردن در استخر و دریا ممنوع می باشد.
 13. تا دو ماه مجاز به استفاده از عینک آفتابی و طبی نخواهید بود. افراد عینکی می توانند از لنز طبی به جای عینک استفاده کنند.
 14. بهتر است تا مدتی از لباس های زیپی یا دکمه دار استفاده کنید تا به راحتی قادر به تعویض آن باشید.
 15. تا هفت روز قالبی به روی بینی قرار دارد ، در این مدت مراقب باشید که قالب خیس نشود. توصیه می شود به صورت آرایشگاهی موهای خود را بشویید و به هنگام استحمام سر خود را زیر آب نگیرید.

مقالات مرتبط

دکتر سجاد محمدی

دکتر سید سجاد محمدی  یکی از بهترین پزشکان در زمینه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی است و فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد که دارای تجربه ای مورد قبول در انواع جراحی صورت و اندام با انجام عمل های زیبایی همچون عمل زیبایی بینی، لیفت ابرو، جراحی سینه و جراحی لاغری همچون لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و … در زمینه های جراحی پلاستیک می باشند.

Instagram
فهرست